Każdy ma swój Mount Everest!


Miniony rok był dla uczniów niczym wspinaczka na Mount Everest – pełen wyzwań, wymagający wytrwałości i determinacji. Wytrwale pokonywali  oni  codzienne przeszkody, zdobywali nowe szczyty wiedzy i umiejętności, a każdy krok przybliżał ich do upragnionego celu -  wiedzy i  szerszego  spojrzenia w przyszłość.

Pragniemy z całego serca pogratulować wszystkim wyróżnionym uczniom, ich rodzicom oraz wspierającym ich w dążeniach na sam szczyt nauczycielom. Kochani wierzymy, że dotychczasowe osiągnięcia są jedynie prologiem do księgi życia usłanej wizjami spełniających się marzeń. Pragniemy złożyć gratulacje również wszystkim podświadomym laureatom, którzy nie znaleźli się w zaszczytnym gronie nagrodzonych – gratulujemy każdego, nawet najbardziej niepozornego sukcesu, każdego heroicznego aktu pokonania samego siebie, każdej poprawionej oceny niedostatecznej, każdego dnia, który, choć kusił wspaniałą pogodą, został przeznaczony na pokonywanie własnych ograniczeń i wszechstronny rozwój. Gratulujemy Wam każdej chwili, w której mieliście świadomość, że stawiacie krok w stronę lepszej przyszłości! Ważne jest to, aby każdy z Was świętował swoje indywidualne sukcesy. Nie porównujcie się do innych, ale doceniajcie własny wysiłek i determinację. Pamiętajcie, że każdy z nas ma swój własny Mount Everest do zdobycia.

Wiele szczytów, zdobyły już panie odchodzące na emeryturę. Dziś pożegnaliśmy mentorkę i wychowawczynię pokoleń, której  mądrość i pasja niczym latarnia morska, rozświetlały uczniom  drogę ku wiedzy i dojrzałości. Dziękujemy pani  Dorocie Zagórskiej za wszystkie lata ciężkiej pracy, za  wychowane pokolenia, za to, że potrafiła zarażać  miłością do języka polskiego i literatury, a także za to, że zawsze wierzyła w możliwości swoich uczniów. Dziękujemy pani Lucynie Sołtysik za wszelkie inspiracje, niezwykłą kreatywność, ciekawe pomysły i oddanie pracy. Życzymy Paniom wszystkiego najlepszego na emeryturze! Niech to  będzie czas na odpoczynek, realizację  pasji i bycie  z  bliskimi. Pamiętajcie, że przed Wami jeszcze wiele szczytów do zdobycia!