Magia języka ojczystego


W blasku majowego słońca, dnia 21 maja 2024 roku, klasopracownia Zespołu Szkół w Nowotańcu przemieniła się w magiczne terytorium językowych wyzwań. Szmer przewracanych kartek i delikatny dźwięk piszących długopisów wypełniły przestrzeń, tworząc aurę pełną energii i poetyckiego klimatu.  To tutaj, w tym wyjątkowym miejscu, rozbrzmiewała oda do języka polskiego, w formie Rejonowego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkoły podstawowej, wpisujący się w projekt "Ojczysty język - dodaj do ulubionych". Celem tego przedsięwzięcia było nie tylko promowanie poprawności językowej, ale także rozwijanie umiejętności językowych uczniów oraz kształtowanie ich świadomości lingwistycznej. W konkursie uczestniczyło 12 wspaniałych uczniów z powiatu sanockiego, których wewnętrzne światło pasji i determinacji oświetliło tę językową arenę.

Zadania konkursowe, przypominające literacki maraton, wymagały skupienia i wytrwałości. Arkusz konkursowy, nasycony treściami z literatury młodzieżowej, stanowił wyjątkową wyprawę po krainach wyobraźni. Uczestnicy nie tylko musieli przyjrzeć się tekstom z uwagą, lecz także wnikliwie analizować, interpretować i budować wewnętrzne mosty z treściami literackimi.

Po wnikliwym przeglądzie wszystkich prac, komisja konkursowa ogłosiła werdykt. Niestety, nie wszyscy mogli znaleźć się na podium. Najwyżej uplasowała się Estera Sniegoń,  reprezentująca Zespół Szkół w Bukowsku,  tuż za nią Nikola Balwierczak, reprezentująca Zespół Szkół w Nowotańcu. Na kolejnym miejscu podium uplasowały dwie dziewczynki: Milena Gorzkowska z ZS w Nowotańcu i Nadia Duduś  z Zespołu Szkół w  Bukowsku

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Wasza pasja, zaangażowanie i determinacja stanowią źródło inspiracji dla innych. Dzięki Waszemu wysiłkowi, atmosfera konkursu nabrała wyjątkowego blasku, a nasza językowa wspólnota została wzbogacona o niezwykłe talenty. Równie serdeczne słowa uznania składamy nauczycielom, którzy poświęcili wiele czasu i wysiłku na przygotowanie uczniów do konkursu. Do zobaczenia za rok!